Tarihçemiz

REFKAR Soğutma ve Isı Transfer Chz. San. Ve Tic. Ltd. Şti. 2008 yılında uzun yılların tecrübesini yeni yapılanması birleştirerek İkitelli Demirciler Sanayi Sitesinde 300 m2 çalışma alanı ve 2 kişilik kadrosuyla imalata başlamıştır. REFKAR, tek bir sütunlu matkaba yılların tecrübesini yüklemiş, kısa zaman içinde oluşturduğu yoğun çalışma temposu neticesinde elde ettiği gelirin tamamını makine yatırımına aktarmış ve gelişmiştir. REFKAR 2011 yılında 1500 m2 kapalı alanı ve 15 kişilik ekibiyle ISO 9001 Kalite Yönetimine uygun, CE Sertifikalı ürünleriyle sektörde yerini almıştır. REFKAR, bu zaman diliminde kadrosuna 5 mühendis, 3 teknik ressam ve tüm bunlara paralel soğutma ve üretime özel yazılımlar ekleyerek kendini geliştirmeye devam etmiştir. Bünyesine kattığı CNC dik işleme merkezleri, plazma boru kesim ünitesi, bir TÜBİTAK projesi olan otomatik firkete makinesi ve buna benzer 50’ye yakın makineler ile kapasitesini günbegün artırmış ve 2014 yılında 30’u aşkın çalışanı ile 2800 m2si kapalı toplam 3500 m2lik yeni fabrikasına geçmiştir.
Siz değerli iş ortaklarımıza daha iyi hizmet verebilmek için çalışmaya devam edeceğiz.

 

İhracatlarımız

ihracat Placeholder
ihracat

Vizyon ve Stratejimiz

• REFKAR, faaliyetinin her günü için, soğutma sektöründe teknolojik olarak en ileri ve kalite olarak en iyi üretimin nasıl başarıldığının öyküsünü yazmak üzere kurulmuştur ve faaliyet gösterdiği ürün gamında, Türkiye’nin ilk, dünyanın en büyük beş firmasından biri olmak hedefindedir.
• REFKAR, müşterilerini iş ortakları olarak görür. Bu, REFKAR’ın ve müşterilerinin aynı zamanda kazanması anlamına gelir.
• REFKAR müşterilerinin aklına gelen ilk isim, ilk kuruluş olma konumunu elde etmiş bir firma itibarına sahip olarak işini yapmak ister.
• Çalışanlarımız; ekip ruhuna sahip, sorumluluklarının bilincinde olan, çözüm ortaklarımızdır.

 

Değerlerimiz

• REFKAR’ın Temel Değerleri;

- Güvenirlik,

- Kalite, 

- Teknolojik yetkinlik,

- Karşılıklı sorumluluk bilincinde olmaktır.

• REFKAR ekolojik dengenin bilincinde, çevreci bir kuruluştur ve herkesin bu bilinç içinde hareket etmesini isteyen bir anlayışa sahiptir.

 

refkar-timeline